Senzor tlaka v pnevmatikah

Splošne avtomobilistične debate. Zaželjena navezava na VW.

Senzor tlaka v pnevmatikah

Odgovor Napisal/-a pinkiler » 06. nov 2017 17:38

Pozdravljeni,

Ker prihaja čas menjave pnevatik me zanima kako je če bi zamenjal platišča ker zdaj imam alu 17col s senzorji za nadzor tlaka v pnevmatikah. Sedaj če bi dal jeklena platišča 16col bi moral tudi nove senzorje dobit ali se da kako dtugače rešit.

Gre se pa za vw golf mk7 2.0tdi.

Za odgovore se vam v naprej zahvaljujem.

Lep pozdrav

Uporabniški avatar

Avto: B8 BiTDI R-Line Variant

Re: Senzor tlaka v pnevmatikah

Odgovor Napisal/-a Highline777 » 06. nov 2017 20:05

Zdravo!

Ti sistem prikazuje vrednosti za vsako pnevmatiko posebej? Mislim, da ne.

Namreč - niti GTI Performance nima te možnosti, celo opcijsko ne (proti doplačilu)! Ima pa posredni nadzor.
Imel sem namreč (tudi) ta avtomobil, zato pač informacija iz lastne izkušnje.

Sklep? Stvar je zate celo boljša - ker ni senzorjev, ni dodatnega stroška. Še naprej ti bo, pa čeprav z jeklenim zimskim kompletom, prikazovalo enako, kot doslej - posredno torej, ne za vsako gumo posebej, temveč s simbolom, ki se po potrebi obarva rumeno ali rdeče.

In to je vse.

Je pa zanimivo - v zadnjem času se je pojavilo kar nekaj uporabnikov, ki so zmotno menili, da imajo v svojem vozilu vgrajen neposredni (senzorski) nadzor tlaka ali pa niti niso vedeli, kaj imajo.

Lp,

D.
VW PASSAT - Dovršena suverenost.

Odgovor Napisal/-a pinkiler » 06. nov 2017 20:20

Sedaj sem malo iskal po internetu in sem prišel do naslednjih ugotovitev.

Dejansko moj vw golf mk7 ima določanje tlaka v pnevmatikah preko senzorjev za ABS.

Eni pa naj bi imeli prav v vsaki pnevmatiki ventil s senzorjem in na ekranu radija se vidi tlak za vsako pnevmatiko posebej.

Pa naj me kdo popravi če nisem pravilno ugotovil.

Uporabniški avatar

Odgovor Napisal/-a Highline777 » 07. nov 2017 05:54

Pozdravljen!

No, nimam te namena popravljati, morda samo še enkrat povem že enkrat zapisano - NOBENA VII nima NEPOSREDNEGA nadzora tlaka, zgolj POSREDNEGA, prek ABS-a, kot si tudi sam pravilno ugotovil.

Tisti "eni", ki naj bi imeli (in ga tudi imajo, kot opcijo!) na vsaki pnevmatiki senzorski aluminijasti ventil (dejansko gre za tak tip ventila), so Tiguan, Arteon in Passat, recimo.

Nižje navzdol pa ne. In ne le na našem trgu.

Lp,

D.

Odgovor Napisal/-a bodzolca » 09. nov 2017 15:03

Highline777 napisal/-a:Stvar je zate celo boljša - ker ni senzorjev, ni dodatnega stroška

Zame je bil pri nakupu avtomobila pogoj, da nima senzorjev. Zanimivo je, da veliko ljudi na to sploh ne pomisli in pred nakupom ne naredijo osnovne domače naloge.

Uporabniški avatar

Odgovor Napisal/-a Highline777 » 09. nov 2017 17:35

bodzolca napisal/-a:
Highline777 napisal/-a:Stvar je zate celo boljša - ker ni senzorjev, ni dodatnega stroška

Zame je bil pri nakupu avtomobila pogoj, da nima senzorjev.

Seveda, vse je odvisno od interesa in še bolj od ponudbe - vemo, da pri Golfu, Sportsvanu, Jetti, Touranu in tudi Sharanu sploh ni mogoče doplačati za NEPOSREDNI nadzor tlaka, torej za takšnega, kjer ima vsaka pnevmatika svoj senzorski ventil.

In se nimaš kaj odločati ali ne odločati - pravim, ker NI izbire!

Meni je bilo recimo vedno žal, da (tudi) tega, čeprav sem želel, takrat pri VII GTI PP sploh nisem mogel doplačati (pri VI ravno tako ni bilo te opcije).

Seveda sem to zadevo pri naročilu spet Passata in Tiguana takoj uredil - tovarniška kompleta pnevmatik sta to dobila tako ali tako, za zimske original Alu sete sem pa samo dodatno dokupil originalnih 8 senzorjev/ventilov.

Da je nadzor prisoten v vseh letnih časih in v vsakem trenutku.

Lp,

D.

Odgovor Napisal/-a bodzolca » 10. nov 2017 10:06

Highline777 napisal/-a:In se nimaš kaj odločati ali ne odločati - pravim, ker NI izbire!

Seveda sem mislil na odločanje za znamko vozila. Npr. Astra ima aktivne senzorje, kar je še en razlog več za nenakup. [-X

Uporabniški avatar

Odgovor Napisal/-a Highline777 » 10. nov 2017 12:26

bodzolca napisal/-a:
Highline777 napisal/-a:In se nimaš kaj odločati ali ne odločati - pravim, ker NI izbire!

Seveda sem mislil na odločanje za znamko vozila. Npr. Astra ima aktivne senzorje, kar je še en razlog več za nenakup. [-X

Razumljivo. In - razumem te. :)
Sam pa sem sicer imel v konkretno citiranem stavku mislih zgolj našo znamko, katere nekaj modelov sem prav zato tudi poimensko navedel.

Pozdrav,

D.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost