Avtoservis Žust Marko sp nikoli več

Splošne avtomobilistične debate. Zaželjena navezava na VW.

Kraj: NM
Avto: golf 4 tdi 130

Avtoservis Žust Marko sp nikoli več

Odgovor Napisal/-a dr.janez » 02. dec 2017 18:46

Na Golfu tdi, se mi je začel pojavljati čuden ropot iz motorja, avto je tresel pri speljevanju in pri počasni vožnji.
Bil sem siguren, da je zanič vztrajnik.
Zapeljem avto na avtoservis Žust Marko v zgornjo besnico in ta mi ravno tako razloži, da je vztrajnik.
Svetuje mi zamenjavo vztrajnika in sklopke, ter potisnega ležaja. Svetoval mi je vgradnjo novih originalnih delov in s tem sem se strinjal.
Ko so avto zrihtali, so mi ga dostavili na dom. Plačal sem 750e in že takoj naslednji dan ugotovil, da še vedno trese pri speljevanju, sploh ko je zunaj mrzlo. Če pa sem ga ugasnil, je vztrajnik zarohnel in avto se je stresel, kar se tudi pred popravilom ni dogajalo.
Takoj nisem imel časa, vendar čez par dni, mu peljem avto nazaj.
Še predno sem mu pokazal kako avto dela, je že začel razlagati, da je to normalno in ni hotel niti slišati o kakršnikoli reklamaciji.
Med preizkusno vožnjo sem ga tudi vprašal, zakaj ima pedal za sklopko nenormalno veliko zračnosti in je tako trd.
In človek mi reče, da je dal rabljen potisni ležaj in potisni cilinder. Bil sem šokiran, ker smo bili zmenjeni za nove dele. Kasneje je vse zanikal, ker sem mu rekel, da sem plačal za vse našteto novo. Očitno mi je vgradil čisto vse dele rabljene, in sedaj me zanima, kaj lahko storim v takem primeru? Ker plačal sem pošteno, z avtom pa je le malo bolje in niti približno tako, kot bi moralo biti.
Dal mi je račun, na katerem samo piše kaj je zamenja, original računa od delov, pa mi ni hotel dati (ker ga verjetno nima).
Hvala lp.

Uporabniški avatar

Kraj: Kranj

Re: Avtoservis Žust Marko sp nikoli več

Odgovor Napisal/-a dules » 02. dec 2017 20:46

originalnih računov od delov ti ne bo nobeden dal
dules tech

Odgovor Napisal/-a sun30 » 02. dec 2017 21:46

Napaka je popolnoma enaka?
Pelji nazaj pa naj popravijo ali ti dajo pa nazaj tvoje dele in vrnejo $$. Enak problem sem imel na pri Fordu na pooblaščenem servisu. Na koncu so mi ves $$ nakazali nazaj,dali nazaj moje dele, napaka je seveda ostala. Odpravil sem jo pa drugje.
Za začetek pa poizkusi na normalen način, čeprav ga nekateri ne razumejo :crazy:

Odgovor Napisal/-a RED_line » 03. dec 2017 13:57

al ti popravijo vse ali pa naj ti vrne denar nazaj kar bi bilo najboljše. če ne gre drugače pa zaščita potrošnikov

Kraj: NM
Avto: golf 4 tdi 130

Odgovor Napisal/-a dr.janez » 07. dec 2017 23:42

Če ga pokličem, me prepričuje, da avto normalno dela, če pa mu omenim reklamacijo, kar znori... na zaščiti potrošnikov so mi rekli, da bi moral najeti izvedenca avto stroke, ki stane okrog 300e in potem še enega mehanika, ki bo to še enkrat odprl, plus odvetnika za postopek... ker je znesek premajhen, so mi to odsvetovali, ker bi bili stroški preveliki... v teoriji naj bi bil potrošnik zaščiten, v praksi pa ni tako enostavno...

Kraj: Kamnik
Avto: gti VII killer--> M5

Odgovor Napisal/-a pocesnkII » 08. dec 2017 08:11

V pričo tebe naj šeenkrtat podre avto in naj se pogleda kaj ej dejansko notr,....
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ----> PM

V življenju moraš zaupat vsaj dvem osebam: svojemu zdravniku in svojemu mehaniku. Oba imata tvoje življenje v rokah

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost