Pomoč za vklop prepoznavo pescev ter vozil

Splošne avtomobilistične debate. Zaželjena navezava na VW.

Avto: GOLF VII

Pomoč za vklop prepoznavo pescev ter vozil

Odgovor Napisal/-a zumac » 02. mar 2018 18:08

Prosim za pomoč namreč nikakor ne znam vklopiti zaviranja oz prepoznavo pescev ter vozil pred menoj.Ima kdo s tem izkušnje na kakšen način to izpostavik kajti nevem ali bi to moralo kazati razdaljo tudi pri števcih.Ali se morda motim.nisem preprican ali to sploh imam ali je to isto kot aktivni tempomat kajti nimam dsg menjalnika je ročni.imam pa namrec tipko cnl če je to ta stvar
Hvala

Uporabniški avatar

Avto: B8 BiTDI R-Line Variant

Re: Pomoč za vklop prepoznavo pescev ter vozil

Odgovor Napisal/-a Highline777 » 02. mar 2018 20:09

Pozdravljen.

Asistenčni sistemi torej so?

Če so, potem na levi obvolanski ročici, na robu le -te, pritisni gumb in takrat se ti na osrednjem zaslonu pojavi nabor tvojih serijskih ali še doplačanih asisietnc.
Tiste, ki so aktivne, bodo v kvadratku ob izpisanem imenu asistenčnega sistema ob tem imele kljukico - torej so sprožene ali aktivne! Tiste, ki niso odkljukane, seveda potem niso niti aktivne.
Da asistenčni sistem odkljukaš, moraš takrat, ko si v omenjenem meniju asistenc, na desni strani volanskega sklopa funkcijskih tipk, pritisniti "OK" in pojavila se bo kljukica. Na isti tipki jo po potrebi tudi odstraniš.

"CHL" ni prisoten ob ACC tempomatu, torej ga potemtakem nimaš - imaš pa običajen tempomat. No, samo mimogrede morda, na tej strani, levi torej, obvolanskega sklopa tipk so za ACC še tipke za vklop "O/I", "SET", "RES" in spodaj "MODE", ter ob sredinski silhueti avtomobila, kjer nastavljaš razdaljo do pred seboj vozečega, še "+" in "-", za dodatne nastavitve hitrosti.

Kar ti iščeš, boš našel pod "Front Assist". Zadeva NI isto kot aktivni ACC tempomat, deluje pa v povezavi z njim. Ker ne vem, kateri letnik je tvoja VII, je postavitev ACC-ja lahko v sprednji spodnji mrežici, neposredno pod registrsko tablico, od FL modelov dalje je stvar v VW emblemu, kot pri Passatu ali Tiguanu, za primer.
ACC tempomat je sicer lahko prisoten na obeh vrstah menjalnikov, torej na navadnem in ob DSG-ju - kjer so šele zares uporabne vse prednosti takšnega tipa tempomata.

Imaš morda na vetrobranu zgoraj tudi kamero, v trikotnem oknu? Ta je potem zadolžena še za vrsto drugih asistenčnih pomagal.

Na kratko torej toliko,, pa preveri, kako in kaj je pri tebi.

Lp,

D.
VW PASSAT - Dovršena suverenost.

Odgovor Napisal/-a zumac » 02. mar 2018 21:57

Imam letnik 8 mesec 2017 je novi model r line 1.6 tdi kot mi je znano bi moral imeti Front Assist samo meni nikakor ne uspe ali mora moda biti vklopljen tempomat čeprav se vse živo že probal gumba na strani leve rocice pa nimam. Imam še en problem pri odklepanju vozila mi zumaj zasvetijo luči pri zaklepanju pa nikakor ne čeprav sem vse nastavil naj bi svetolilo 30 sec.

Uporabniški avatar

Odgovor Napisal/-a Highline777 » 03. mar 2018 08:39

Sistema Front Assist nimaš, ker nimaš niti ACC tempomata - funkciji sta med seboj namreč povezani.
Zato tudi nimaš dodatne tipke na levi obvolanski ročici, s katero je omogočen hitri dostop do vseh ali morebitnih serijskih ali pa ob tem še doplačanih asistenc.

Sistem Front Assist je pa - skupaj z ACC tempomatom, ne navadnim! - -na voljo šele od opremskega paketa "Highline" dalje, nižje navzdol ne. R-Line Edition je hierarhično seveda nižji od "Highline"-a, ker gre tu v osnovi samo za "Comfortline", kot je bilo že vsa leta doslej.

Funkcija Coming/Leaving home, o kateri sprašuješ v nadaljevanju, zna pa samodejno delovati, torej ko ti vozilo odkleneš ali pa ko ga ugasneš in izstopiš iz njega, le takrat, ko je to tako prekodirano oziroma če ima tvoje vozilo poleg dežnega senzorja tudi svetlobnega!
Treba bo torej pokontaktirati http://www.mtl.si, do takrat pa boš za osvetlitev vozila tudi takrat, ko izstopiš iz njega, moral predtem proti sebi potegovati levo obvolansko ročico - kot bi želel poblendati.

Takrat šele se luči vklopijo, ampak še vedno zgolj ročno.

Lp,

D.

Odgovor Napisal/-a zumac » 03. mar 2018 09:26

Zakaj pa potem na spletni strani volkswagen piše takole???
Oprema izvedbe Comfortline (dodatno oz. za razliko od izvedbe Trendline) – 12-voltna električna vtičnica v prtljažniku – 2 bralni lučki spredaj in 2 bralni lučki zadaj – 4 aluminijasta platišča Lyon, 6 J x 15, pnevmatike 195/65 R15 – 4 aluminijasta platišča Hita, 6,5 J x 16, pnevmatike 205/55 R16 (samo za 1.5 TSI 96 kW, 1.5 TSI 110 kW in 2.0 TDI 110 kW) – Avtomatski vklop luči, z dnevnimi lučmi, funkcijo Leaving Home in mehansko funkcijo Coming Home – Dekorativni elementi New Brushed Dark Metal za sovoznikovo stran armaturne plošče in za vratne obloge – Dekorativni elementi Polar Night Black za voznikovo stran armaturne plošče in za sredinsko konzolo – Funkcija prostega teka (samo za 96kW TSI DSG BlueMotion) – Izvedba 4MOTION na voljo samo s 4 vrati – Klimatska naprava Air Care Climatronic z 2-conskim uravnavanjem temperature (ločeno za levo in desno stran), posrednim prezračevanjem in senzorjem vlažnosti zraka – Komfortna sprednja sedeža – Kromirana obroba na vrtljivem stikalu za luči in stikalu za nastavljanje zunanjih ogledal
Oprema
6 7
Oprema
– Ledvena opora za sprednja sedeža – Notranje vzvratno ogledalo z avtomatskim zasenčenjem – Odbijač spredaj s kromirano letvijo – Odprtina za prevoz daljših predmetov v naslonjalu zadnje sedežne klopi, vklj. z zadnjim sredinskim naslonom za roke in 2 držaloma za pijačo – Osvetljeni kozmetični ogledali v senčnikih – Radio Composition Media z 8'' barvnim zaslonom občutljivim na dotik, izhodna moč 4 X 20 W, 8 zvočnikov, CD-predvajalnik, multimedijski vmesnik AUX-IN in USB reža (tudi za iPhone/iPod) ter reža za SD spominsko kartico – Senzor za dež – Sprednja sedeža z nastavljivo višino – Sredinski naslon za roke spredaj, s predalom in 2 prezračevalnima šobama na zadnjem delu – Tekstilne sedežne prevleke Zoom – TEMPOMATt z AVTOMACKIM URAVNAVANJEM RAZDALJE (ACC) in sistem za nadzor prometa FRONT ASSIST zMESTNO FUNKCIJO ZAVIRANJA Vsili in ZAZNAVANJE PESCEV – Usnjen večfunkcijski volan (3-kraki) – Usnjena glava prestavne ročice
To mi res ni jasno kajti comfortline od izvedbe trentline kot vidite ima tempomat z uravnavanjem razdalje saj tako piše v katalogu edino če je to nateg???

Uporabniški avatar

Odgovor Napisal/-a Highline777 » 03. mar 2018 09:51

zumac napisal/-a:TEMPOMATt z AVTOMACKIM URAVNAVANJEM RAZDALJE (ACC) in sistem za nadzor prometa FRONT ASSIST zMESTNO FUNKCIJO ZAVIRANJA Vsili in ZAZNAVANJE PESCEV

Tole sem preveril - in BO držalo!! Od "Comfortline"-a naprej, torej. Gledal sem namreč tehnične podatke in spregledal - se opravičujem za to - še spodnji del podatkov, do katerih nisem sprva "poscrollal" z miško, tako da mi je takoj vrglo na opremo Highline, kjer sem jih pa takoj zagledal!
V vsakem primeru sem pa torej že v uvodnem javljanju natančno navedel, kako se pride so nastavitve sistema - naslednja možnost je še prek radijskega menija, v podmeniju "Car" in potem znotraj tega pod zavihkom "Asistenčni sistemi".
zumac napisal/-a:Avtomatski vklop luči, z dnevnimi lučmi, funkcijo Leaving Home in mehansko funkcijo Coming Home

Tule pa imam, žal, prav - avtomatska je le funkcija pri odklepu vozila, pri zapustitvi le-tega je potrebno luči aktivirati mehansko - kot sem tudi opisal.
Za vse nadaljnje korake pa kar v kontakt na povezavi, ki sem jo tudi dodal.

Lp,

D777

Odgovor Napisal/-a zumac » 03. mar 2018 09:53

Tudi to sem preveril in IMAM TAM SAMO MOŽNOST KLJUKICE za UTRUJENOST VOZNIKA pomoje je tole pod opremo nateg ali pa tiskarski šrat

Odgovor Napisal/-a zumac » 03. mar 2018 10:01

Sem preveril na servisu tega tempomata ACC jaz nimam. kajti ,vozilo ki je bilo naročeno po 1 septembru ima to serijsko moj ki je pa 8 mesec pa tega ni bilo v osnovni opremi. JE pa to ena takšnih oprem ki po mojem izredno koristna pa verjetno zelo draga ali pa sploh nemogoča za dodatno vgradnjo

Uporabniški avatar

Odgovor Napisal/-a Highline777 » 03. mar 2018 11:35

zumac napisal/-a:JE pa to ena takšnih oprem ki po mojem izredno koristna pa verjetno zelo draga ali pa sploh nemogoča za dodatno vgradnjo

Ja, pravzaprav je malce škoda za odsotnost ACC-ja, ampak v redu, avto kot celota zato zdaj ni, ne vem, "nepremičnina". Bi bil pa ta dodatek IZREDNO dobrodošel, to pa.

Za naknadno vgradnjo ga sam preveč ne priporočam, ker je kar precej dela s tem, tako materialno in mehansko, kot potem še glede same uskladitve oz. kalibriranja in pravilnega delovanja.
Stroška bi nekaj seveda bilo - od prednjih plastik in mrežic, do menjave volanske ročice/multifunkcijskih stikal na volanu, prilaganja merilnikov itd.. Morda preglej ponudbo na ebay.de za tvoje vozilo, pa boš videl.
Pa morda tuiditu velja možnost vsega tega preveriti na mtl.si

Glede še ostalih asistenc pa... Evo, nisem zgrešil. Žal. Bi bil bolj vesel, če bi, iskreno.

Lp,

D.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost